"Szczęśliwy mózg. Wykorzystaj odkrycia neuropsychologii, by zmienić swoje życie"


     
 
Tytuł: "Szczęśliwy mózg. Wykorzystaj odkrycia neuropsychologii, by zmienić swoje życie"
Autor: Rick Hanson
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Ilość stron: 254
Patronat: The Mind Institute, Polskie Towarzystwo Mindfulness, SWPS Koło Naukowe Mindfulness, Wellnessday.eu  


"Wystarczy kilka minut dziennie, aby dzięki ukrytej mocy codziennych doświadczeń zbudować nowe struktury neuronowe w mózgu i całkowicie zmienić swoje życie!"
   "Szczęśliwy mózg" autorstwa Ricka Hansona to książka psychologiczna z kategorii psychologii rozwoju osobistego. Zawarte w niej treści mają pomóc nam w pracy nad samym sobą, motywować do działania, a w efekcie umożliwić zmianę swojego życia na lepsze. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zaproponowało poradnik idealny dla osób, które są gotowe na wprowadzenie takich zmian w swoim życiu. Bo przeczytać tę pozycję i zastosować się do wiedzy w niej zawartej to dwie zupełnie inne bajki.
          Autor jest neuropsychologiem, nauczycielem, a także badaczem medytacji. Doświadczony zawodowo i posiadający dużą wiedzę z zakresu psychologii, poprzez "Szczęśliwy mózg", dzieli się nią z czytelnikami używając nieskomplikowanego słownictwa. Dzięki temu przyswajanie zawartych w książce tajników jest łatwiejsze. Książka jest wydana w przejrzysty sposób, co ułatwia czytanie.
          Moim zdaniem przedstawiana pozycja ma jedno główne przesłanie. Chodzi o chłonięcie dobra i czerpanie go z najprostszych czynności i pozytywnych sytuacji. Autor twierdzi, że aby poczuć dobro należy potrafić zatrzymać się w codziennym życiowym pędzie. Trwać przez kilka sekund w danej sytuacji/wydarzeniu/przeżyciu. Cieszyć się i chłonąć wypływające z niej dobro. Takie podejście ma w pewnym sensie zapewnić nam tytułowy "Szczęśliwy mózg". Informacje zawarte w poradniku poparte są naukową wiedzą z zakresu psychologii, neuropsychologii i medytacji, która przeplata się z różnymi przykładami i tworzy spójną całość.
          Psychologiczny rozwój człowieka jest współcześnie dosyć modnym tematem. Pojawia się wiele poradników i książek mających zapewnić wyższą jakość życia, rozwój osobisty czy zbudowanie zupełnie nowego siebie poprzez tworzenie psychologicznego modelu człowieka. Podejrzewam, że wiele osób sądzi, ze już samo przeczytanie jakiejś pozycji wystarczy i nie trzeba nic więcej robić. Jednak moim zdaniem jest to bardzo mylne podejście. Potrzeba wiele pracy ze samym sobą aby zaszła jakaś zmiana. Żadna książka psychologiczna nie zmieni nas bez naszej pracy, naszego własnego wkładu w tą zmianę. Dlatego ksiązki tego rodzaju to w pewnym sensie podręczniki do nauki samego siebie.


Zapraszam Was bardzo serdecznie na mój Instagram poświęcony książkom.


Justyna

11 komentarzy:

 1. Interesuje mnie ta tematyka, więc z książką z chęcią się zapoznam.

  Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Neuropsychologia to fascynująca dziedzina. Ludzki mózg wciąż ma wiele tajemnic, ale poznanie dostępnych już informacji na jego temat, o tym jak działa, jest bardzo znaczące, jeżeli chcemy rozwijać różne umiejętności. Nawet relaksowanie mózgu, umysłu wcale nie jest prostą sprawą, jakby to się mogło wydawać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam, że aby poczuć dobro należy potrafić zatrzymać się w codziennym życiowym pędzie. Ja często tak robię i dzięki temu czuję tę pozytywną energię, która płynie z otoczenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, pozycja dla mnie- czasem mam wrażenie, że bardziej skupiam się na negatywnych aspektach życia....

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety coś czuję, że to nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dopiero dziś natrafiłam Twój blog, ale bardzo mi się tu podoba. Oczywiście obserwuję i zostaję na dłużej. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z natury interesuję się psychologią, a także planuję dalsze kształcenie w tym kierunku, zatem chętnie sięgnę po tę książkę :)

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytam takich książek, ale myślę że warto się za nią rozejrzeć :)
  Pozdrawiam, Skryta Książka

  OdpowiedzUsuń
 9. Z racji wykształcenia psychologicznego - muszę zapoznać się z tą pozycją :) Nie długo u mnie recenzja "Emo sapiens" książka znanego psychologa, który pisze o emocjonalności człowieka. Zapraszam i do mnie i do książki - jeśli takie lubisz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam zamiar ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń